Zespół pałacowo-parkowy w Siarach  k. Gorlic.

Posiadłość usytuowana jest w południowo - wschodniej części Polski w odległości 135 km od Krakowa oraz 4 km od centrum miasta Gorlice.

Z okien południowych i tarasu roztacza się przepiękny widok na okolicę i rzekę Sękówkę. Właściwa róża wiatrów (teren o dobrym przewietrzeniu i nasłonecznieniu), bliskość rozlicznych uzdrowisk,  a także sztucznego zalewu i wyciągu narciarskiego czyni ten teren niezwykle atrakcyjnym pod każdym względem i o każdej porze roku.

Pałac stanowi jeden z najpiękniejszych przykładów secesji wiedeńskiej w Polsce. Ten historyczny obiekt składa się z 15 apartamentów (część z nich z łazienkami), pokoi klubowych, sal seminaryjnych, jadalni, kuchni z zapleczem w nim szereg zabytkowych mebli i lamp. W sumie jego powierzchnia wynosi 1488 m2 z czego; piwnice- 226,8 m2, parter 666,05 m2, piętro 595,84 m2. Oprócz tego na działce w niedalekim sąsiedztwie znajduje się; 6 budynków gospodarczych, budynek mieszkalny, kordegarda.

Pałac otoczony jest parkiem o pow. Ponad 10 ha, na terenie którego występuje 26 gatunków różnych drzew. Niewątpliwą ozdobą parku są elementy architektury ogrodowej i kompozycje rzeźbiarskie, na które składają się;

ü    Pergola  z fontanną kaskadową i zespołem rzeźb

ü    Fontanna z Sylenem

ü    Ołtarz polowy ze statuą Matki Boskiej z Dzieciątkiem

ü    Orszak Posejdona nad stawem, na którym znajduje się wyspa z 300-letnim (!!!) dębem

 

Biorąc pod uwagę zalety lokalizacyjne obiektów oraz możliwość swobodnego kształtowania ich powierzchni, zespół pałacowo-parkowy Siary może być ekskluzywnym ośrodkiem szkoleniowo- wypoczynkowym na 100 miejsc.

 

Szczegółowe informacje;

Krzysztof Gaczorek

krzysztof.gaczorek@galmex.com

tel. (+48) 602- 710-123

.